מהי רשלנות רפואית בלידה ומה עושים במקרה כזה?

October 03 2023Oded B

רגע לפני שאנחנו מעמיקים בנושאים משפטיים ספציפיים הנוגעים לרשלנות רפואית במהלך הלידה, אולי כדאי שנסביר באופן כללי כי רשלנות רפואית בלידה מתרחשת כאשר רופא, אחות או מיילדת לא מצליחים לספק סטנדרט של טיפול המתאים לאם ולתינוק. זאת, במהלך טרום הטיפול המקדים, במהלך הצירים וכן במהלך הלידה עצמה או לאחריה.

כמה מילים על רשלנות רפואית בלידה – מתי עלולה להתרחש?

אם אתם תוהים מתי רשלנות רפואית בלידה יכולה לכלול, האמת שהיא יכולה לכלול כמעט כל דבר:

  • אי זיהוי סימני מצוקה אצל התינוק.
  • אי מתן טיפול רפואי הנדרש לאם או לעובר.
  • ניהול שגוי של התכווצויות צירים.
  • מתן תרופות שגויות למטופלות.
  • אי מתן טיפול תרופתי נדרש ועוד.

אם את חושבת שילדך או את חלילה נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה, חשוב לנקוט בפעולה הנכונה בהקדם האפשרי. בתוך כך, הצעד הראשון הוא לדבר עם עורך דין רשלנות רפואית מנוסה המתמחה בפגיעות אשר מתרחשות במהלך הלידה. עורך דין נזיקין ורשלנות רפואית, הוא בדיוק איש המקצוע אשר יוכל לקבוע אם המקרה שלך ניתן לזכייה בבית המשפט.

תפקידו של עו”ד רשלנות רפואית

עוררך הדין לא יהיה זה שבהכרח יקבע אם אכן התרחשה רשלנות מהסוג הרפואי. במילים אחרות, עורכי הדין יצטרכו להסתייע בחוות דעת של מומחים רפואיים שונים, על מנת להוכיח כי אכן התרחשה רשלנות בלידה, והאם מומלץ לנקוט בצעדים משפטיים או לא. דבר ראשון, אתם או את צריכים תמיד לשמור את כל העותקים של התיעוד הרפואי, לרבות המידע הבא: צילומי רנטגן, אולטרסאונד, תוצאות בדיקות וכל מסמך רלוונטי אחר בהישג יד.

לאחר הייעוץ המשפטי הראשון שתקבלו, תוכלו להגיש את המסמכים הנ”ל לעורך הדין שלכם. בשלב הזה, אם יחליטו לקחת על עצמם את התיק שלכם, עו”ד רשלנות רפואית יעבדו עם מומחים רפואיים כדי לבנות תיק חזק לרשלנות בלידה. זאת, כדי שתוכלו לקבל את הפיצוי המגיע לכם. כמו כן, חשוב לזכור כי נקיטת צעדים משפטיים לא בהכרח אומר ללכת עד הסוף למשפט.

לסיכום, מה לעשות במקרה שמחליטים לתבוע?

במקרים רבים, עורך דין מנוסה ברשלנות רפואית מסוגל לנהל משא ומתן על פשרה עם בית החולים, מה שמאפשר גישור המניב תוצאות וחיסכון משמעותי בזמן, משאבים ואנרגיה המתבזבזת על בתי משפט. כידוע, בתי המשפט בישראל מאוד עמוסים, ככה שאם אפשר, עדיף להימנע מלהיכנס אליהם עבור תהליכים משפטיים. כך או כך, בין אם פותרים את הנושא במהלך גישור או במהלך דיון משפטי, חשוב לוודא שיש לכם איש מקצוע מנוסה לצידכם.

אתם צריכים עורך דין נזיקין אשר בקיא ברזי מערכת המשפט הישראלית וכן בכל הבירוקרטיות הנלוות לתהליכים מורכבים אלו. במילים אחרות, עורך דין רשלנות רפואית שיודע איך להגן בצורה הטובה ביותר על האינטרסים שלכם. זכרו, מערכת בתי המשפט בישראל מאוד עמוסה, ככה שחשוב להתאזר בסבלנות עד שהתהליך אכן מתקדם עם הזמן. לא פעם, תביעות כאלו יכולות להימשך גם שנים.

Share: