אסטמה של העור ופריחה- איך מקילים על המצב?

October 24 2023spiderus_admin

אם אתם סובלים מגירודים רבים באזורי עור שונים בגוף, אם גיליתם פריחה כלשהי בעור או כתמים אדומים, אם העור שלכם יבש, ייתכן מאוד שאתם סובלים מאסטמה של העור אשר מכונה גם: אטופיק דרמטיטיס.

מדובר על מחלת עור כרונית אשר תבוא לידי ביטוי אצל ילדים, תינוקות וגם מבוגרים, גרד על העור. גרד זה יהיה מלווה בכתמים אדומים, פריחה, יובש בעור, קשקשת על העור ועוד. חלק מהחולים במחלה זאת יהיו בעלי נטייה לאלרגיות וכן לאסטמה של דרכי הנשימה. התסמינים של אסטמה על העור מסיבים אי נעימות רבה ולא פעם גם כאב לאדם אשר מתמודד עימם ועל כן, חשוב להבין כיצד מתמודדים עימם בצורה הטובה ביותר.

מהם התסמינים לאסטמה של העור?

אסטמה של העור מלווה בתסמינים שונים כאשר העיקריים שבהם הם: גרד משמעותי ומתמשך על פני העור, אדמומיות בעור, פריחה בעור, יובש, קשקשים על העור ועוד. הגרד מופיעה לא פעם בשעות הלילה מה שפוגם בשינה של האדם ובאיכות החיים שלו.

אסטמה של העור תאובחן ברוב המקרים כבר בגיל צעיר מאוד, עוד לפני גיל שנה כאשר בגיל זה המחלה תבוא לידי ביטוי באדמומיות בעור, בעור יבש, בקשקשים על העור ובאי שקט של התינוק הסובל ממנה. יחד עם זאת, אצל חלק מהתינוקות והילדים מדובר על מחלה שתחלוף בגיל בוגר יותר.

אצל תינוקות תופיע פריחה וכן אדמומיות בפלג הגוף העליון, באזור הברכיים והלחיים. אצל ילדים לרוב תופיע הפריחה באזור הברכיים וכן בחלק הפנימי של המרפקים. אצל המבוגרים הפריחה והגרד יופיעו בעיקר באזור של הפנים, החזה ולעיתים הם יופיעו גם במפשעה.

כיצד מקילים על אסטמה של העור ועל פריחה?

פריחה בגוף וכן גרד אשר מלווים לאסטמה של העור, מסיבים אי נעימות רבה לאדם. על כן, חשוב מאוד לטפל באסטמה של העור ובתסמינים שלה בצורה הטובה ביותר. כדאי מאוד לרכוש מוצרי טיפוח למקלחת אשר ידועים עם מרכיבים שונים שיעילים בהרגעת העור, יש להתקלח רק במים פושרים ולאחר המקלחת מומלץ מאוד למרוח קרם גוף טיפולי. המטרה היא להקל על הגרד ועל הפריחה שמלווים את המחלה.

מעבר לכך, במקרים חמורים, יש לפנות לרופא עור אשר יציע טיפול תרופתי כלשהו. רופא עור מקצועי יבחן את המחלה ואת ההיקף שלה, את התופעות העוריות שהיא מסיבה ואת חומרתם ובהתאם לכך, יציע טיפול שיכול לסייע. הטיפול לרוב יהיה משחות המבוססות על סטרואידים, אך לא פעם יהיו תרופות נוספות לשימוש מקומי שיכולים לסייע להתמודד עם הפריחה והגרד.

אין ספק כי אסטמה של העור מהווה מחלת עור דלקתית שלא נעים להתמודד עימה. מעבר לעובדה שהיא גורמת לגרד שעלול לגרום לפצעים בעור שיכולים גם להזדהם ופוגע באיכות החיים, הפריחה פוגעת במראה של האדם ולא פעם, לא נעים לו להיראות עם הפריחה המדוברת בציבור. על כן, חשוב ביותר לקבל את הטיפול הטוב ביותר הן באסטמה של העור והן בתסמיניה.

Share: