מהפכה בעולם המיזוג: מזגנים בממד מתקדמים

January 28 2024doritr

הממד מהווה את אחד מהחדרים החשובים ביותר בכל בית. יחד עם זאת, חשוב מאוד להקפיד שהממד עומד בכל התקנים הבטיחותיים ולכן, לא כל איש מקצוע יכול להתקין מזגן בממד וכן, לא כל סוג של מזגן מתאים לממד.

עבור התקנת מזגן בממד, חשוב לבחור בטכנאי מזגנים מקצועי ומוסמך, אשר מכיר את כל התקנות של פיקוד העורף הנוגעות להתקנת מזגן וכן, ידע להמליץ לכם על המזגן המומלץ והמתקדם ביותר עבור הממד שלכם.

סוג המזגן שכדאי להתקין בממ”ד

אם אתם שואלים את עצמכם איזה מזגן הכי מומלץ להתקין בממד שלכם, הרי שהמזגן המומלץ הוא מזגן עילי. מדובר על מזגן שיכול לתפקד בצורה תקינה גם במקרה של התקפת טילים וגם במקרה של התקפה כימית.

מזגן מיני מרכזי בניגוד למזגן עילי מכניס אוויר מבחוץ לתוך החדר וזאת באמצעות תעלת מיזוג חיצונית וכך למעשה, המזגן לא יעמוד בתקן הבסיסי של הבטיחות ויהפוך להיות חדר רגיל. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של מזגנים עיליים וחשוב מאוד לבחור במזגן עילי מתקדם ותואם לצרכים שלכם.

כיצד תתקינו מזגן בממ”ד בצורה הטובה ביותר?

כמובן שחשוב שתדעו שלא די לבחור מזגן עילי איכותי ומתקדם הרלוונטי עבור הממד שלכם, אלא יש צורך להתקין אותו בצורה שלא תפגע באופן כלשהו בתקן הבטיחות של חדר הממ”ד. מדובר על תקן 994 על פי פיקוד העורף.

אין להתקין את המזגן על קיר חיצוני שכן, הדבר יפגע ביעילות ובבטיחות של החדר. כמו כן, אין לקדוח בשום אופן בקיר החיצוני של הממד גם לא עבור העברה של צנרת שכן, קדיחה כזאת תהפוך את חדר הממד לחדר פשוט ורגיל. המעבר של הצנרת חייב להתבצע בקיר פנימי בלבד ויש צורך לאטום אותו לאחר מכן באמצעות חומרי אטימה איכותי שיש לו אישור מפיקוד העורף.

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא כי במזגן יש צינור ניקוז אשר התפקיד שלו הוא לנקז את המים דרך פתח מיוחד, כך שבמקרה של התקפה בטילים כימיים או מלחמה, אסור לחלוטין להשתמש בפתח המדובר ויש צורך לסגור אותו. יש לוודא שטכנאי המזגנים מתקין ברז מיוחד שמטרתו היא לנקז את מי המזגן בתוך החדר, לתוך מכל איסוף ייעודי שיש להציב.

כיצד תבחרו טכנאי מזגנים?

בכדי להתקין מזגן בממד, חשוב מאוד לבחור טכנאי מזגנים מקצועי או יועץ מיזוג אוויר שימליץ לכם ראשית כל על המזגנים המתקדמים והמתאימים ביותר לממד, בהתאם לכל התקנות הרלוונטיות.

התאמת המזגן לחדר בהתאם לחוק, מהווה דבר חשוב ביותר וכמובן מבטיחה את היותו של הממד בטוח במקרה של מלחמה או התקפות מכל סוג. כמובן שלאחר שמתאימים את המזגן, במידה ואין הכנה למזגן יש לבצע את ההכנה גם בהתאם לתקנות.

לאחר מכן, יש להתקין את המזגן בצורה מקצועית. לכן, חשוב מאוד לבחור בטכנאי מוסמך ומנוסה לצורך ביצוע העבודה המדוברת. אם אתם מחפשים טכנאי עבור התקנת מזגן חדרה בממד שלכם, בדקו כי מדובר על איש מקצוע מומלץ ומנוסה.

Share: